» کانال تلگرام

» 09193521954 

دفاتر ایران، دبی، ونکور کانادا آماده دریافت سفارشات مهاجرتی شما میباشد

 

پنل تکمیل مدارک و رسید
راهنمای تکمیل پرونده جدید یا تمدید
خبر و مطالب جدید "وبلاگ"
رضایت صد درصدی
مشترک شوید

جهت اطلاع از آخرین خبرها و پیوستن به کانال تلگرامی اینجا را کلیک کنید.

آی دی چت تلگرامی: ustravel@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://www.instagram.com/mohajerjan/

تقویم لاتاری گرین کارت
پذیرش مدارک همه ماهها
باز شدن سایت اداره مهاجرت برای ورود ثبت نامها شامگاه 11  مهر تا 16  آبان
موجود شدن رسید در پنل ثبت نامی مشترکان آبانماه
به روز آوری مدارک شهریور ماه
نتیجه 15 اردیبهشت

در صورت واریز زودتر هزینه کمتری می پردازید. این تقویم بر اساس قوانین فعلی و همچنین روال سالیانه بوده و هر گونه جزئیات و تغییرات در سایت اعلام می شود.
تغییر رمز
طبق روال معمول از کلیه کاربران محترم خواهشمند است دو نکته را مد نظر داشته باشند:

1-رمز کاربری خود را بصورت دوره ای تغییر دهند و چون میزبانی این سایت (هاستینگ) نیز تغییر یافته بهتر است این عمل اکنون انجام شود.
2- رمزی که انتخاب می کنید به هیچ رمز دیگر شما بخصوص اکانتهای مهمتان مثل ایمیل و ... یکی نباشد و اگر یکی بوده هر چه سریعتر هر دو رمز را تغییر دهید.

نکات بالا موارد امنیتی عمومی است که لازم دیدیم با توجه به افزایش آسیبهای اینترنت به شما آموزش داده و یاد آور شویم.
تماس
لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ زمان ثبت نام لاتاری، شرایط شخص برای شرکت در لاتاری

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟زمان ثبت نام لاتاری، شرایط شخص برای شرکت در لاتاریگرین کارت آمریکا چیست؟ لاتاری چیست؟

نمونه گرین کارت( لینک 1 سایت اداره مهاجرت، لینک 2 در سایت اداره مهاجرت)


- "گرین کارت" آمریکا، یعنی مهاجرت دائمی به آمریکا، حق شهروندی (کار، زندگی و تحصیل) را به دارندگان آن اعطا می نماید. یعنی اقامت دائم در کشور آمریکا.

- از راههای مختلف می توان "گرین کارت" آمریکا را به دست آورد. نسبتی یا فامیلی، دعوتنامه شغلی، EB1 یا افراد صاحب نام، EB5 یا سرمایه گذاری (500 هزار دلاری) و...

- طبق قانونی که در آمریکا تصویب شده است به منظور ایجاد تنوع و غنای فرهنگی سالیانه 50000 پنجاه هزار گرین کارت از طریق قرعه کشی بین مردم سراسر جهان توزیع می شود که به این برنامه "لاتاری گرین کارت" یا "ویزای تنوع فرهنگی" گفته می شوند. سایر اصلاحات مترادف این واژه عبارتند از: Diversity Visa Lottery - Green Card Lottery - Diversity green card lottery - - USA green card lottery -

- ازجمله دلایل محبوبیت لاتاری گرین کارت را می توان: هزینه بسیار کم که در برابر روشهای دیگر اصلاً قابل مقایسه نیست، شرایط بسیار آسان (تقریباً همه افراد می توانند شرکت نمایند) و زمان فرایند اداری کم یعنی حداکثر دوساله را نام برد.

- برنامه لاتاری، هر ساله برگزار می شود و برای هر کشور، سهمیه مشخصی تعیین شده است. به دلایل مختلف هر ساله تعدادی از کشورها نمی توانند در این برنامه شرکت کنند که تکمیل ظرفیت آن کشور یکی از دلایل حذف کشورها می باشد.

- این برنامه از سال 2003، بصورت الکترونیک و با شاخصه های فنی خاصی برگزار می شود که در فرم آن رعایت برخی نکات حیاتی است.

- تقریباً همه افراد می توانند در این برنامه شرکت کنند. اما راه شرکت متفاوت است که در صفحات همین سایت توضیحات لازم ارائه شده است.

طبق قوانين فعلی اداره مهاجرت آمريکا، قرعه کشی ساليانه [ معمولاً ساليانه ] از بين افراد متقاضی انجام می شود. گرين کارت آمريکا کارتی است که به شما امکان کار و زندگی در کشور آمریکا و داشتن حقوق شهروندی را می دهد.

تقريباً کلیه افراد می توانند در این قرعه کشی شرکت کنند. حتی کلیه افراد خانواده می توانند با هم شرکت کنند یا بعضی از افراد می توانند چندین بار [ بدلایل داشتن شرایط سنی خاص] در این قرعه کشی شرکت کنند که این امر شانس افراد را بالاتر می برد.

شاید از خود بپرسید که چرا اداره مهاجرت آمریکا به افراد کشورهای دیگر این فرصت را می دهد؟

یکی از دلایل مهمی که مسئولان اين اداره بیان می کنند ایجاد توازن بین اقوام مهاجر از کشورهای مختلف است. بدین صورت که آمیختن قومیتها با فرهنگهای متنوع به غنای فرهنگی آن کشور می افزاید. از دلایل دیگر جلوگیری از اقدام به مهاجرتهای غیر قانونی به روشهای مختلف به آمریکاست. البته باید نیاز به نیروی کار را هم به دلایل فوق اضافه نمود.

به همین دلیل برخی از کشورها که سهم افراد مهاجرشان در آمریکا بالاست بطور کلی نمی توانند در این قرعه شرکت کنند. بعنوان مثال در قرعه امسال افراد تابع کشور چین بدلیل بالا بودن تعداد افراد مهاجر از چین نمی توانند در این قرعه شرکت کنند ولی ایرانیان بدلیل پائین بودن تعداد افراد مهاجر در آمريکا بدلایل مختلف، امکان شرکت را دارند.

زمان ثبت نام در قرعه کشی تقریباً یک ماه مانده به آخر سال [میلادی] است و روش فعلی آن بصورت الکترونیکی یا بعبارت دیگر ثبت نام اینترنتی است. بدین لحاظ امکان ثبت نام از هر گوشه از دنیا و هر کشوری وجود دارد.

توزیع برنده های قرعه هم به نسبتی ازموارد توضیح داده شده بالاست که در مطالب بعدی در مورد تعداد افراد برنده، نسبت هر کشور از افراد برنده و ... توضیحات لارم داده خواهد شد. /...

اين قرعه كشي بطور رسمي قرعه كشي رواديد مهاجرت ( بطور عادي معروف به لاتاري گرين كارت ) ناميده ميشود. هر ساله 50000 گرين كارت براي مردم تمام جهان صادر ميشود. هدف اين قرعه كشي صدور گرين کارت براي افرادي است كه در كشورهايي بدنيا آمده اند كه بطور تاريخي داراي سطح پائيني از مهاجرت به ايالات متحده بوده اند.

قرعه كشي به روش لاتاري كامپيوتري شانسي انجام ميگيرد .

قرعه كشي با لايحه مهاجرت و با امضاي رئيس جمهور جرج بوش بصورت قانون درآمد. اين قرعه كشي كاملاً قانوني و مورد تاييد وزارت خارجه آمريكا ميباشد .

هر ساله 50000 نفر كه با احتساب خانواده شان بالغ بر 200,000 نفر ميشوند ، از طریق قرعه کشی گرين كارت (Green Card) آمريكا را اخذ مينمايند.

خلاصه مراحل دریافت گرین کارت از طریق شرکت در قرعه کشی(تصویری):

- شرکت در قرعه

- قبولی

-مراحل بعد از قبولی

جهت مشاهده تصویری گویای این مراحل در صفحه جدید، روی عکس کوچک شده روبرو کلیک نمائید.

جهت دیدن در سایز بزرگ کلیک کنید


چرا لاتاری(قرعه کشی)؟

در متن زیر در مورد تاریخچه تصویب قانون مهاجرت گوناگونی فرهنگی بیشتر آشنا خواهید شد. اما پاسخ به یک سئوال از جنبه کلی و عامیانه بسیار روشن است. وقتی برای موردی درخواست بیش از حد است قرعه یکی از راههاست. هر چند از نظر بار معنوی قابل قیاس نیست ولی از نظر قیاس راهکار عملیاتی در ایران نیز برای سفرهای زیارتی گاهاً قرعه کشی می شود. اگر شما در مورد شرایط حداقلی و چگونگی ثبت نام و انتخاب افراد سایت را مطالعه نمائید بیشتر متوجه می شوید. لازم به ذکر است که افراد انتخاب شده در قرعه کشی از نظر اداره مهاجرت آمریکا selected نام دارند و فرد چیزی را در صورت عدم انتخاب از دست نمی دهد و حتی بر پیگیری سایر روشهای مهاجرتی به آمریکا توسط وی تاثیر ندارد. لینک سایت اداره مهاجرت 1 : لینک انتخاب شدگان

حداقل شرایط افراد جهت ثبت نام

کلیه افرادی که کشورشان مجاز به شرکت باشد، به شرح زیر واجد شرایط در این برنامه شرکت هستند، خوشبختانه ایرانیان امسال مجاز بوده اند.
افرادیکه حداقل دیپلم دارند می توانند مستقل ثبت نام کنند.
افراد زیر دیپلم بالای 17 سال نیز می توانند با داشتن حداقل دو سال سابقه کار مشاغل مورد قبول اداره مهاجرت آمریکا در 5 سال اخیر شرکت کنند.
افراد متاهل می توانند بصورت خانوادگی و با دو شانس (دو بخته) در هر سال شرکت کنند و کلیه فرزندان زیر 21 سال و ازدواج نکرده با والدین شرکت داده می شوند.
افراد مجرد بین 17 الی 21 سال که دارای دیپلم باشند هم مستقل و هم با خانواده می توانند شرکت کنند(سه شانس در هر دوره).
جالب است
بدانید حتی اگر خانوادگی شرکت نموده باشید، یک فرد از خانواده می تواند پس از قبولی کل خانواده، دریافت گرین کارت را به تنهائی پیگیری نموده و بدون همراهی دیگران به آمریکا برود.
زمان و تاریخ های مهم ثبت نام : زمان و مهلت تاریخ ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا1- پذیرش مدارک و صدور پین کد در مرکز ما به همراه رفع نقص و استانداردسازی مدرک ها: همه ماههای سال - هر چه زودتر مدارکتان را پذیرش نموده و تائیدیه بگیرید از تسهیلات بیشتری برخوردار می شوید. معمولاً حدود نیمه دوم آبان هر سال (طبق روال قبل) پذیرش جهت دوره جاری به پایان رسیده و وارد دوره بعدی می شود.

2- ثبت در سایت اداره مهاجرت آمریکا ارائه رسید و کد تائیدی confirmation number : نیمه دوم مهر و نیمه اول آبان، از این تاریخ به بعد امکان ثبت نام دوره وجود ندارد و مدارک پذیرفته شده توسط مرکز جهت دوره بعدی است.
3- تاریخ قرعه کشی و اعلام نتایج: بهار و امسال سری دوم حدود اکتبر .
(زمان بندی قطعی این برنامه ممکن است هر سال بنا بر تصمیمات اداره مهاجرت تغییر نماید لذا به همین دلیل هر چه سریعتر مدارکتان را با تخفیف تکمیل نمائید تا از این برنامه مهم جا نمانید.)

نکات مهم

با توجه به مشخص نبودن تاریخ قطعی ثبت نام دوره های بعدی به همه متقاضیان توصیه می نمائیم که در اولین فرصت تکمیل پرونده نمایند.

نظر به اینکه نتایج دوره ها ممکن است در چند مرحله قرعه کشی مشخص شود لذا باید در مرحله های بعدی هم چک نتیجه نمائید.

برای اینکه در جریان آخرین خبرها باشید در خبرنامه ما مشترک شده و عضو سایت شوید.

لینک ثابت